среда, 11 марта 2015 г.

Діти в інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі

10 березня в Чугуївскій міській бібліотеці для дітей відбулася інтерактивна лекція-бесіда для учнів 9-а класу СШ №8 на таку злободенну тему як «Кіберзлочинність та Інтернет-безпека». На запрошення завідуючої дитячою бібліотекою Світлани Толмачової перед учнями виступив депутат Чугуївської міської ради, керівник Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» і регіональний партнер фестивалю «Docudays UA» в Харківській області Юрій Чумак.
Толмачова Світлана та Юрій Чумак
Що знають 15-річні хлопці та дівчата про те, який насправді Інтернет? Як захистити себе в Інтернет-просторі і не стати жертвою кіберзлочинців? Яку інформацію краще не розміщати в соціальних мережах? Для сучасної молоді ці питання дуже актуальні.
Інтернет сьогодні став невід’ємною частиною життя багатьох дітей та підлітків, але сам по собі він ані добрий, ані поганий. Він лише інструмент, і головне – вміти його правильно використовувати. Інтернет дає величезні можливості: спілкування, навчання, бібліотеки, музика, кіно. Але, разом з тим, містить віртуальні загрози, які можуть мати негативні наслідки в реальному житті.
Віртуальні загрози можуть нашкодити в реальному житті: матеріальному благополуччю (оплата ігор та віртуальних речей, віруси, що шкодять комп’ютеру, переказ грошей на картки незнайомим людям та ін.), фізичному благополуччю (зміна постави, погіршення зору, насильство, втягування у кіберзлочинність, переслідування тощо), психічному благополуччю (залежність від віртуальних ігор або покупок в Інтернет-магазинах тощо).
Юрій Чумак надав декілька практичних порад, які допоможуть зробити користування Інтернетом не тільки корисним, але й безпечним.
 Молодим людям було запропоновано навчитися критично ставитися до інформації, знайденої в Інтернеті, адже не все, що опубліковано у «всесвітньому павутинні» – правда, не всі люди в житті є такими, якими вони представляються в соціальних мережах.
«Намагайтеся дотримуватися в Інтернеті тих же стандартів поведінки, що і в реальному житті. Необхідно залишатися в межах етики спілкування та рамок закону, як в справжньому, так і в віртуальному просторі. Пам’ятайте, що репутація, створена в Інтернеті, залишається в ньому на десятки років» - порекомендував підліткам Юрій Чумак.
Для закріплення інформації учні переглянули відео-ролики про Інтернет-безпеку.
Також до уваги юних глядачів в рамках кіноклубу Юрій Чумак представив один із короткометражних фільмів «Абетка» з репертуару Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA».

Наприкінці зустрічі наш гість подарував всім присутнім правові пам'ятки під назвою «Адвокат у кишені», підготовлені «Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини». З неї можна отримати таку корисну інформацію: як поводитись із правоохоронцями в різних життєвих ситуаціях, як запобігти чи вирішити конфлікти з міліцією. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий