среда, 21 августа 2013 г.

Тренінг "Адвокація в бібліотеці"

19-20 серпня 2013 року в Харківській обласній універсальній бібліотеці в рамках програми «Бібліоміст» відбувся тренінг «Адвокація в бібліотеці», який проводив сертифікований тренер з питань соціальної комунікації та керівник експертної групи «Бюро аналізу політики» (м. Суми) В. Бобиренко. Тренінг проходив досить невимушено і з самого початку виявився цікавим для його учасників. Так, вони мали змогу дізнатися, що таке адвокація, як створювати власні проекти та правильно підібрати стратегію для їхньої реалізації. В сучасних умовах найбільш плідною виявляється співпраця бібліотек та громадських організацій, які можуть спільно втілювати дуже важливі соціальні ініціативи, що стосуються найбільш незахищених верств населення, наприклад, дітей, людей похилого віку та ін.
Завдяки ігровій формі, в якій проходив тренінг, бібліотекарі мали змогу спробувати свої сили в самостійному плануванні проектів: визначити проблеми, які потребують вирішення, сформулювати цілі, обрати найбільш відповідну тактику їх досягнення та виконати моніторинг по завершенні того чи іншого проекту. Також були розглянуті основні правила менеджменту в коаліції громадських організацій та державних установ та механізм отримання грантів і функціонування державних механізмів в цій сфері.
В. Бобиренко також наголосив на необхідності вмілого лобіювання інтересів представниками будь-яких установ, зокрема, бібліотек, в органах влади та розповів про мистецтво ведення переговорів і секрети успішного створення ключового повідомлення. Таким чином, учасники тренінгу зможуть в майбутньому бути успішними громадськими представниками своїх організацій та відстоювати їх інтереси на всіх рівнях.

В заході взяли участь представники як міських, так і районних бібліотечних установ, зокрема, ХНДБ ім.. В. Короленка, ЦБ ім. Г. Ф. Квітки-Основ’яненка Ленінського р-ну м. Харкова, Харківської обласної бібліотеки для дітей, ЦБС Київського, Фрунзенського та Комінтернівського р-нів м. Харкова, ЦБ ім. В. В. Маяковського м. Харкова, ЦМб ім.. В. Г. Белінського, Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К. С. Станіславського, Зміївської, Дергачівської та Чугуївської ЦБС.

Джерело

Комментариев нет:

Отправить комментарий