Японія
У Японії Новий рік вважається найбільшим святом, яке триває на сході країни протягом семи днів, а на заході - цілих п'ятнадцять. До 1868 року японці відзначали Новий рік за китайським сонячно-місячним календарем у лютому-березні. Однак після впровадження григоріанського календаря святкування перенесли на 1 січня.
У момент початку Нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм успіх, а щастя буде супроводжувати весь рік. Також у першу Новорічну ніч прийнято відвідувати синтоїстські святилища, де люди вимолюють у місцевих богів благословення і процвітання в новому році. Рівно опівночі в храмах починає дзвонити дзвін, що відбиває 108 ударів. За давнім повір'ям, кожен удар «убиває» один із людських пороків, їх, як вважають японці, усього 6 - жадібність, злість, дурість, легкодумство, нерішучість, заздрість, але в кожного є 18 відтінків.
Японські діти зустрічають Новий рік у новому одязі для того, щоб бути здоровими і щасливими наступні 365 днів. Окрім того, у Новорічну ніч вони кладуть під подушку малюнок із зображенням своєї мрії. Вранці, коли Новий рік уже вступає у свої права, японська малеча разом із сім'єю виходить зустрічати схід сонця, з першими променями якого прийнято поздоровляти один одного та вручати подарунки.
Під час новорічних свят фасади будинків обвішують оберемками соломи, щоб захистити житло від проникнення злих духів, і прикрашають головним новорічним аксесуаром - сувенірними бамбуковими граблями (кумаде). Останні покликані допомагати японцям у Новому році загрібати щастя. Також, щоб піддобрити божество року, яке приносить удачу в родину, перед будинком споруджують кадомацу - невеликі ворота з трьох бамбукових паличок, до яких прив'язують соснові гілки.
Іспанія

Під бій годинника в Мадриді жителі з'їдають дванадцять виноградних ягід. Кожна виноградинка - за один із дванадцяти прийдешніх місяців. При цьому не можна брати великі ягоди з безліччю кісточок: є небезпека того, що не встигнеш їх виплюнути. Проте сорт «дамські пальчики», які зовсім без кісточок, їсти не заведено - інакше тебе вважатимуть тюхтієм. Виноградом слід ласувати на голодний шлунок, а вже на святкову вечерю готують індичатину або баранину.
У Новорічну ніч не подають улюблений іспанцями суп із часнику, оскільки вважається, що запах часнику може налякати Новий рік і надовго забезпечить поганий настрій. Зате солодку халву-туррон наприкінці грудня готують усюди, додаючи родзинки, горіхи, шоколад - традиційно все це є запорукою благополуччя в Новому році.
Також на Новий рік іспанці перегороджують вулиці парканами, ставлять капкани й пастки, неначе для полювання. Таким чином вони «відловлюють» у старому році нечисту силу, яка розгулює вулицями, щоб вона не перебралася в новий.
Великобританія

Також неодмінним атрибутом святкування є коротка промова королеви Великобританії, яку вона вимовляє відразу після різдвяного обіду.
Обов'язковим вважається дотримання звичаю надсилати листівки з різдвяним сюжетом всім знайомим. Цю традицію започаткували саме в Англії, де в 1847 році в Лондоні була надрукована перша новорічна листівка. Цікавим є також звичай 31 грудня до настання півночі огортати всі годинники, разом із Біг Беном, ковдрою. Лише о 12-й їх «роздягають», щоб вони почали вітати Новий рік.
З настанням півночі британці відчиняють двері, щоб старий рік ішов, а новий заходив до оселі. Потім чекають на першого гостя. Вважається, якщо це буде жінка, блондин чи брюнет, то вони принесуть нещастя на увесь наступний рік; щасливий колір волосся є рудий. Якщо ж із «першим гостем» не пощастило, англійці вживають запобіжних заходів: кидають дрібку солі у вогонь або починають розмову із гостем першими.
Діда Мороза британці називають Санта Клаусом. Без його участі не обходиться жодне святкове театральне дійство. У цих виставах також можна побачити таких казкових персонажів, як Лорд Безлад, Хоббі Хоре, Березневий кролик, Панч та інших. Надворі протягом всієї Новорічної ночі вуличні торговці продають різноманітні дитячі сувеніри: іграшки, маски, свищики, повітряні кульки тощо.
Напередодні 1 січня юні англійці завбачливо залишають на столі тарілку для подарунків, які їм вночі приносить Санта Клаус. Вранці в сімейному колі всі подарунки розподіляють за старовинною традицією - за допомогою жеребу.
Америка
Американці, як і британці, віддають перевагу святкуванню Різдва (25 грудня), а не Нового року.
Про наближення свята в Америці першими сигналізують численні магазини: у них прикрашають вітрини та завозять подарунковий асортимент. До Різдва та Нового року - це ялинки, прикраси до них, гірлянди, типові новорічні подарунки тощо. У більшості крамниць із нагоди Різдва також пропонують найрізноманітніші знижки.

Притаманними американським містам особливостями є святкова ілюмінація, громадські ковзанки, які відкриті всю ніч, і масові гуляння. У Вашингтоні найбільші ялинки розміщують поблизу Білого Дому та Конгресу. Поряд із святковим деревом, що поблизу президентської оселі, встановлюють і прикрашають менші деревцята з підписаними табличками від кожного зі штатів та заморських територій СИТА. Навколо найбільшої ялинки на радість малим американцям прокладають іграшкову залізницю, якою їздять кілька мініатюрних копій справжніх потягів. Біля залізниці також розважаються туристи. Вони влаштовують
змагання: хто закине монетку у вантажний вагон іграшкового поїзда під час руху.
Привабливою цікавинкою святкового Нью-Йорка є приголомшливе різдвяне освітлення Емпаєр стейт білдинг — одного з найвищих хмарочосів світу.
Новорічні феєрверки в США суворо регламентовані. Нікому не спаде на гадку стріляти салютом прямо з балкону або у дворі будинку. Феєрверки дозволено тільки у визначених місцях й у спеціально відведений час.
Особливістю американських різдвяних свят є невелика кількість вихідних, після яких усі одразу беруться до роботи.
Немає коментарів:
Дописати коментар