середа, 12 вересня 2018 р.

Улюблені книги тат і мам


      

Улюблені книги дитинства наших тат і мам.
 Книги, прочитані в дитинстві, залишаються з нами назавжди, як і спогади про поїздку в літній табір, про «секретики», закопані під деревом, про гру в «класики» і «резиночки». Іноді книги з дитинства виявляються головними книгами життя. Чому? Тому що дають перші знання про вміння дружити і любити, про добро і справедливість, про почуття відповідальності і бажання пригод. Взагалі про те, що може знадобитися в житті. Від чого ж залежать книжкові уподобання дітей? Все починається з раннього дитинства: від того, що читають самі батьки і чи читають взагалі, - залежить, що і як буде читати дитина. Багато батьків починають привчання до читання з того, що читали в дитинстві самі. Подобалося мені -  сподобається дитині. Але така думка не завжди працює. Але зате, завжди підійде для спілкування, для контакту, може стати темою для близької розмови. Багато з цих книг перевидаються знову і користуються великою популярністю.
Ось, наприклад, чудова книга Желєзнікова В. «Життя і пригоди дивака». Автор зображує підлітків в таких життєвих ситуаціях, коли треба вирішувати, робити вибір, розпізнавати зло і байдужість, тим самим навчаючи своїх однолітків сердечності і уваги до людей.
 Також, серед забутих – книга Осєєвої В. «Дінка». Це життєва історія про дівчинку, яку називали «важкою». Але, вона шукала спілкування з людьми і знаходила собі друзів і недругів.
 А ви читали коли-небудь казку Софії Прокофьевой «Капітан Тін Тінич»? Вона повідає про дивовижний острів Капітанів. До цього казкового острова зі всіх сторін пливуть кораблики, зроблені дитячими руками. І маленькі капітани, а серед них самий безстрашний і благородний – капітан Тін Тінич, виходять у море, щоб боротися з піратами, допомагати тим, хто в біді, здійснювати подвиги в ім'я мрії і відваги.
 Бориса Житкова все життя займало питання: що таке хоробрість? Справжня, істинна хоробрість? Кожному підлітку цікаво вгадати, чи буде він у важких обставинах хоробрим? Як поводився б я, якби це сталося не з ним, а зі мною? Звідки вона береться, справжня хоробрість, і як її в собі виховувати?» У своїх «Морських історіях» та «Розповідях про тварин» письменник випробовує героїв на «хоробрість».
 В книгу українського письменника Миколи Омельченка увійшли повісті «Перша» навігація» і «Сліди вітру». Головні герої – підлітки, хлопці і дівчата. Опинившись в складних небезпечних ситуаціях, вони по-справжньому пізнають один одного, виховується їх воля, загартовуються характери.
«Солений пес» - розповідь про собаку,про взаєморозуміння людей і тварин. А написав його дитячий письменник Федір Кнорре, як і повість-казку «Капітан Крокус», в якій розповідається про торжество дружби, доброти, мужності.
Начало формы
А ось ще «книги з горища», забуті, але дуже цікаві:

Чеповецький Е. «Солдат Пєшкін і Компанія»

Сотник Ю. «Архімед» Вовки Грушина»

Перовська О. Хлопці і звірята»

Тичинін В. «Канікули на колесах»

     Осєєва В. «Васьок Трубачов і його товарищі»

Ларрі Я. Незвичайні пригоди Карика і Валі»
    
        Велтістов Е. «Пригоди електроніка»

Рибаков А. « Кортик», «Бронзовий птах», «Пригоди Кроша».

МедведєвВ. «Баранкін, будь людиною».

  Каверін В. Два капітана»

Кассіль Л. Кондуїт і Швамбранії».

         Дорогі діти! Всі ці цікаві книжки дбайливо збереглися в міській бібліотеці для дітей. Поспішайте побачити, поспішайте дізнатися, старі книжки встигнути прочитати!



Немає коментарів:

Дописати коментар