пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Детективне агентство «Книжкове сяйво».

 21 лютого у дитячий бібліотеці працювало детективне агентство «Книжкове сяйво».
До нас завітали учні 7-А класу, гімназії № 5 (кл. керівник Ганзенко В. Д.).
Діти подорожували по сторінках детективів, розкривали літературні злочини, проводили експертизи, вистежували лиходіїв. Для цього їм довелося пройти кілька захоплюючих і цікавих етапів, таких як «Версія злочину», «Звуки», «Докази», сценічний конкурс «Образ злочинця». Але самим цікавим виявився конкурс «Знайди злодія на дотик», прийняти участь в якому бажали всі присутні.
Так як гарний детектив володіє такими якостями як увага, хороша пам'ять, кмітливість, інтуїція, то протягом всієї гри читачі перевіряли і тренували свої навики, змагалися командами.
Сподіваємося, усі діти отримали велике задоволення перевтілення та гри.







Міжнародний день рідної мови


"Мова наша - серце наше"
                                             В.Сосюра

21 лютого, Чугуївська бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку до дня української мови, багату розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників.
Це - українське слово у віршах, піснях, легендах, прислів’ях та приказках, які присвячені рідній мові, підбірки поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову.
А найменших читачів приваблять новенькі книжечки українських дитячих письменників.

субота, 15 лютого 2020 р.

День Святого Валентина

І нашу, дитячу, бібліотеку не оминув день закоханих. У цей день працівники бібліотеки спробували створити своїм читачам святкову атмосферу, дали відчути подих весни, раніше покладеного терміну та приготували купу приємних сюрпризів.
Читачі могли взяти цікаву книгу з тематичної книжкової виставки «Любові чарівні сторінки».
Родзинкою дня всіх закоханих в книгу стала святкова акція «Зізнайся в любові бібліотеці».
Привітання та побажання усі бажаючі залишали на фліпчарті, який згодом перетворився на велику «валентинку».
Було проведено майстер- клас з виготовлення валентинок-равликів. Також, діти, після романтичної фотосесії, пішли додому зі святковими світлинами та подарунками.











середа, 12 лютого 2020 р.

День безпечного інтернету

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) покликаний привернути увагу до проблем порушення прав і свобод людини в інтернеті та шляхів їх подолання.
  Вкрай важливо говорити зі школярами про те, що інтернет може приховувати небезпеку. Але важливіше навчити захищатися від небезпек, слідувати правилам спілкування та поведінки в мережі.
   Сьогодні, Чугуївська бібліотека для дітей запросила до себе на бесіду «Моя безпечна територія» учнів 9-го класу, ЗОШ № 8( кл. керівник – Романенко Н. В.).  Представник Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак представив стрічку «Інтернет-залежний» з репертуару кіноклубів Docudays UA, також він розповів про види та умови отримання безоплатної правової допомоги, поділився буклетами.
 





субота, 8 лютого 2020 р.

130 років з дня народження Бориса Пастернака

10 лютого виповнюється 130 років з дня народження видатного поета Бориса Пастернака.
Чугуївська бібліотека для дітей підготувала невеличку віртуальну довідку, присвячену цієї події.
Борис Леонідович народився у Москві, в сім’ї академіка живопису Л. О. Пастернака. У будинку часто збиралися музиканти, художники, письменники, ріс він у творчій атмосфері.
У 1903 році юнак впав з коня і зламав ногу. Через це Пастернак на все життя залишився кульгавим, хоча і приховував як міг своє каліцтво.
Борис стає учнем П’ятої Московської гімназії в 1905 році. Він продовжує займатися музикою і пробує писати твори сам. Крім цього майбутній поет займається живописом.
У 1908 році Борис Леонідович стає студентом Московського університету. Він вчиться на філософському відділенні. Перші несміливі віршовані досліди припали на 1909, але тоді Пастернак не надавав їм значення. Після випуску примкнув до «Мусагетам», потім до футуристичної об’єднанню «Центрифуга». Після революції лише підтримував зв’язок з «ЛЕФом», проте сам більше ні в які гуртки не вступав.
Перша збірка виходить в 1916 році і називається «Поверх бар’єрів».
У 1921 році родина Бориса Леонідовича емігрує до Берліна. Після цього поет активно підтримує зв’язок з усіма творчими діячами, що покинули країну . Рік потому він одружується на Євгенії Лур’є. У них народився син Євген. Тоді ж виходить книга віршів «Сестра моя – життя». У двадцяті роки вийшов ще ряд збірок, з’являються перші досліди в прозі.
Наступне десятиліття присвячено роботі над автобіографічними нарисами «Охоронна грамота».
Саме в тридцяті роки Пастернак отримує визнання. У середині десятиліття з’являється книга «Друге народження», в якій Борис Леонідович пробує писати в дусі радянської епохи.
У 1932 році розлучається з Лур’є і одружується з Зінаїдою Нейгауз. Через п’ять років у пари народжується син, названий на честь дідуся Леонідом.
Спочатку ставлення радянської влади і зокрема Йосипа Сталіна до поета було прихильним. Пастернаку вдалося домогтися звільнення з в’язниці Миколая та Льва Гумільових (чоловік і син Ахматовой). Він також відправляє вождю збірку віршів і присвячує йому два твори.
Однак ближче до сорокових радянська влада змінює свою милість.
У сорокових роках перекладає зарубіжну класику – твори Шекспіра, Гете та інших. Цим і заробляє на життя.
Вершина творчості Пастернака – роман «Доктор Живаго» – створювався десять років, з 1945 по 1955. Однак батьківщина заборонила друкувати роман, тому «Доктор Живаго» був опублікований закордоном – в Італії в 1957 році. Це призвело до засудження письменника в СРСР, виключенню зі Спілки письменників і подальшого цькування.
1958 – Пастернак отримав за «Доктора Живаго» Нобелівську премію. Цькування стало причиною нервового розладу поета, яке в підсумку призвело до раку легенів і смерті. Борис Леонідович так і не встиг дописати п’єсу «Сліпа красуня».
Помер Пастернак у себе вдома, в ліжку, з якого вже давно не піднімався, в 1960 році, 30 травня.
Сучасники описують Пастернака як людину скромну, по-дитячому довірливу і наївну. Його вирізняла грамотна, правильно поставлена мова, багата цікавими оборотами і афоризмами.




четвер, 6 лютого 2020 р.

Читання вголос

 5 лютого відзначається Всесвітній день читання вголос. Таку традицію ввела американська некомерційна організація «LitWorld» у рамках руху за грамотність. Цю акцію підтримують бібліотеки, школи та університети більш ніж в 100 країнах світу з тим, щоб цей день став міжнародним днем свята Слова, Книги та Читання.
Чугуївська бібліотека для дітей теж підтримала традицію: продовж дня до акції читання вголос приєднувалися читачі, які завітали до бібліотеки з візитом. Із книжкової добірки, що підготували бібліотекарі, кожен знайшов свою і зачитав улюблений вірш чи уривок.
День пройшов цікаво та творчо, а головне, всі були мотивовані до подальшого читання книжок.